HOME   |   ABOUT US  |   FEATURES   |   DEPARTMENTS   |   INFRASTRUCTURE FACILITY   STAFF   |  GENERAL RULES   |   CONTACT US  

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STAFF MEMBER 

Headmaster

    Mr. Akhileshwar Mishra

 

Assistant Headmaster

    Mr. R.M. Madhawal

 

PGTs

Name of the Staff Member

Subject

Name of the Staff Member

Subject

1. Dr. R.D. Roy

Bengali

9.   Mrs. Sabita Pattnaik

Economics

2. Dr. M. C. Samal

Guidance & Counseling

10. Ms. Fauzia Naqvie

Commerce

3. Dr(Mrs.) Kalpana Acharya

Biology

11. Mr. Md. Gulam Rahbar

History

4. Dr. J.K. Choudhury

Physics

12. Mrs. Jyoti Jenna

English

5. Mr. Benudhar Sahoo

Chemistry

13. Mr. Kamlesh Soni

Physical Education

6. Dr. Debraj Sahoo

Geography

14. Mr. Khilbahadur Chhetri

Fine Arts

7. Dr. N. S. Bharati

Sanskrit

15. Ms. Silvi Bhakla

Music

8. Mrs. Padmaja Pradhan

Hindi

 

 

 

 

 

 

 

TGTs
Name of the Staff Member Subject   Name of the Staff Member Subject
1.     Mr. Kedar Nath Muduli English 11.   Mr. Jagannath Naik Mathematics
2.     Mr. Sankarsan Murmu 12.   Mrs. Gouri Roy
3.     Mrs. Jyoshna Jena 13.   Mr. Rudramani Meher
       
4.     Mrs. Kalpanamanjari Naik Oriya 14.   Dr(Mrs.) N. Swarnalekha Science
5.     Mr. Mirza Marndi 15.   Mr. Jyotiprakash Praharaj
6.     Mrs. Kirtibala Lakra 16.   Mr. Anil Kumar Jena
       
7.     Dr(Mrs.) P.K. Singh Hindi 17.   Mr. Daman Soren Social Science
8.     Mr. Pankaj Kumar Mishra 18.   Mr. R.K. Singh
       
9.     Mr. Brundaban Bhoi Physical Education 19.   Mr. Jayanta Kumar Biswal Commerce
10.   Mr. Manas Ranjan Panda    
      20.   Mr. Subash Prasad Agriculture
 

 

WECTs  
Name of the Staff Member Subject
1.     Mr. Debi Prasad Misra Electronics
2.     Mr. Mohan Kumar Beshra Computer Science

 

PRTs
Name of the Staff Member
1.  Mrs. Jabashree Ghosh, I/c
2.  Mr. Gyan Ranjan Mishra
3.  Mr. Srikant Kumar Das
4.  Mrs. Sasmita Biswal
5.  Mrs. Basabdutta Rath
6.  Mrs. Sarita Mishra
7.  Mr. Ghanashyam Patra
8.  Mrs. Rajshree Gagrai
9.  Mr. Babulal Tudu
10. Mrs. Lily Puspika Bara
11. Mr. Luv Ojha

 

Laboratory Assistant
Name of the Staff Member
1.  Mr. Rama Chandra Behera
2.  Mr. Pabitra Mohan Tarai
3.  Ms. Bidyut Prava Toppo
4.  Mr. Sukanta Behera

 

Non-Teaching Staff
Name of the Staff Member
1.  Mr. Ashok Kumar Baliarsingh, UDC
2.  Ms. Gargi Sukaberi, Steno
3.  Mr. Kailash Chandra Gochhayat, MTS
4.  Mr. G.K. Rath, MTS
5.  Mr. Sarbeswar Parida, MTS
6.  Mr. Gobinda Naik, MTS
7.  Mr. Pratap Kumar Naik, MTS
8.  Mrs. Sanjukta Sahoo, MTS
9.  Mr. Manoj Kumar Sahoo, MTS
10.  Mr. Karunakar Naik, MTS
11.  Mr. Baina Nayak, MTS

 

 

Activities  |  Achievements  |  School Calendar  |  Committees  | Student Enrolment  |  Photo Gallery  |  Admission Policy   Latest News  

List of Class Teacher  & Co-Class Teacher  |  Result  |  Assessment & Evaluation  |  List of Holidays  |  RTI   |  Grievances  I Other Links 

 

 

 

 

Developed & Designed By : DMS, Bhubaneswar & Hosted by : NIC, Bhubaneswar